درباره ICOI

 

کنگره بین المللی ایمپلنتولوژیست های دهان ICOI

با بیش از 25 هزار عضو از 100 کشور دنیا ، ICOI  بزرگترين نهاد آکادمیک بین المللی در حوزه ایمپلنت دندانی است .

ICOI معتبرترین سازمان بین المللی در حوزه تحصیلات تکمیلی ایمپلنت دندانی است و آخرین تکنیک های جراحی و پروتزی مرتبط با این درمان را برای اعضایش فراهم میکند که در نتیجه آن سطح خدمات دندانپزشکی ارتقا می یابد ورضایتمندی بیماران فراهم می آید. این سازمان از نهاد های وابسته به فدراسیون جهانی دندانپزشکی است و بیش از 40 سال است که بزگترین مجری آموزش مداوم و جامع در حوزه ایمپلنت دندانی است .

ICOI  در سال 1972 در شهر پاریس توسط مبتکران این رشته پایه گذاری شد و پس از آن روزبه روز برغنای آن افزوده شده است. این نهاد خانواده بزرگی از صاحب نظران ، اساتید ، دندانپزشکان و دیگر اعضای تیم دندانپزشکی را از سراسر دنیا گرد هم آورده است . همگان در این نهاد بین المللی متعهد به علم آموزی و آموزش مداوم در حوزه ایمپلنت هستند و آنچه این سازمان به اعضایش ارایه می دهد منحصر به فرد وبی همتاست.

عضویت در این نهاد آکادمیک نشانگر این است که فرد مذکور متعهد است که دانش خود را مورد این تکنیک درمانی ارتقاء دهد و بالاترین سطح خدمات دندانپزشکی را به بیماران خود عرضه دارد .

برنامه های علمی این سازمان به پنهای گیتی گسترده است و کاملترین ، جامع ترین و به روزترین برنامه های آموزش ایمپلنت را به اعضایش ارایه می دهد .

فارغ از اینکه در کجای این جهان پهناور به درمان بیماران خود میپردازد ،ICOI  در کنار شماست و جدیدترین نکات آموزشی را در مورد ایمپلنت به شما ارزانی می دارد.

ICOI  گذر نامه شما برای ورود به قلمرو دانش روز ایمپلنت است. قدر مسلم آنکه با بهره گیری از جامع ترین و به روز ترین دانش دنیا در مورد ایمپلنت، می توانید بالاترین سطح خدمات را به بیماران خود ارایه دهید . که این امر خود سبب ارتقا سلامت عمومی جامعه خواهد شد .

ICOI  یک خانواده جهانی و فراگیر برای همه دندانپزشکان عمومی ، جراحان فک و صورت، پریودنتیست ها،  پروستودنتیست ها، اندودنتیست ها، ارتودنتیست ها، دستیاران، بهداشتکاران، تکنسین های لابراتوار، اساتید دانشگاه و دانشجویان است .

گاهشمار ICOI

  کنگره بین المللی ایمپلنتولوژیستهای دهانی در سال 1972 در شهر پاریس بنیان گذاری شد و اعضای هیأت مدیره آن از صاحب نظران، اساتید دندانپزشکی و افراد تأثیر گذار در حوزه ایمپلنت دندانی بودند. مؤسسین ICOI یک تیم آموزش ایمپلنت با بالاترین کیفیت علمی و عملی را پایه گذاری کردند تا در سطح بین المللی به آموزش مداوم در این حوزه بپردازد و تکنیک های ایمپلنت را ارتقا داده ،بروز رسانی کند .

درسال 1988 ICOI اولین کنفرانس consensus  را برگزار نمود؛ و تابه امروز  8 Consensus Conference را برگزار کرده است .

Consensus Conference  در گروه پزشکی به همایشی گفته می شود که صاحبنظران و اعضای تیم درمانی گرد هم می آیند تا به بحث و تبادل نظر با یکدیگر بپردازند .

شاید بتوان گفت از نظر تعداد برگزاری این نوع از همایش ها ،ICOI  در جهان ،یگانه است .

در سال 1990 جهت هم افزایی بیشتر اعضای تیم درمانی و فراهم آوردن آموزش لازم برای دستیاران مطب دندانپزشکی ،

انجمن Dental Implant Auxiliaries   تأسیس شد .(ADIA )

در سال 1993 جهت حمایت از نوآوری ها و طرح های پژوهشی ، بنیاد آموزش و پژوهش ایمپلنت دندانی سازمان ICOI  بنیانگذاری شد . (( IDREF

در سال 1995 جهت ارتقا استاندارد های پروتز و هم افزایی بیشتر بین دندانپزشکانی که رستوریشن روی ایمپلنت را آماده میکنند ،جراحان و تكنيسين های لابراتواری ، واحد پروتزی ایمپلنت دندانی (IPC  ) تشکیل شد تا تمام اعضاء ICOI  از برنامه های آموزشی آن سود ببرند .

در سال 2004 اولین کتاب راهنمای جامع ICOI  در زمینه اصطلاحات و ترمینولوژی ایمپلنت دندانی به نام واژه نامه ایمپلنت دندانی توسط ICOI  به چاپ رسید .

ICOI  تا به امروز بیش از 177 همایش علمی در بیش از 55 کشور دنیا برگزار کرده است و بالغ بر 90000 درمانگر و اعضای تیم دندانپزشکی را آموزش داده است .

از سال 1992 ، کلیه مقالات علمی مرتبط با ایمپلنت در مجله علمی ICOI  به چاپ رسیده است.

 هر ساله ICOI  در برگزاری 12-10 همایش علمی ، مشارکت دارد که اعضای این نهاد از تخفیف ویژه هزینه ثبت نام برخوردارمی شوند.

 

ساختارICOI   

مقر ICOI  در نیوجرسی  ایلات متحده واقع شده  و تیم اداره کننده آن متشکل از افراد صاحب نظر و برجسته حوزه ایمپلنت است که از سراسر دنیا گرد هم آمده اند . ریاست این نهاد برعهده دو تن از اساتید برجسته و صاحب نام حوزه ایمپلنت دندانی است: دکتر کنت جودی و دکتر کارل میش.

 علاوه بر این کمیسیون Advanced Credentials   و   Ambassadors' Circleسازمان ICOI  از اجزای  اصلی آن به حساب می آیند که متشکل ازاساتید بنام حوزه ایمپلنت از سراسر دنیا می باشند .

کمیسیون عالی سنجش صلاحیت ، مدارک تحصیلی اعضاءرا بررسی می کند و رأی به پذیرفته شدن فلوشیپ متقاضیان میدهد . برای آنکه مدرک مسترشیپ و دیپلمات به عضوی اعطا شود ، لازم است که فرد مذکور ریکوارمنت های لازم را فراهم آورد و در آزمون کتبی و شفاهی که توسط اعضای این کمیسیون طراحی شده پذیرفته شود . 104 استاد مطرح دنیا در حوزه ایمپلنت دندانی که از 37 کشور دنیا انتخاب شده اند ، اعضای این  کمیسیون را تشکیل می دهند که 7 نفر از آنان از اساتید دندانپزشکی کشورمان هستند:

 

 1. آقای دکتر احمد حسن  آهنگری
 2. آقای دکتر علی حسنی
 3. آقای دکتر علیرضا رکن
 4. آقای دکتر مجتبی سیدین
 5. آقای دکتر مرتضی نشاندار
 6. آقای دکتر کاوه سیدان

Ambassadors' Circle  متشکل از 100 نفر از افراد تأثیر گذار در حوزه ایمپلنت از 37 کشور دنیاست . هدف اعضای این بخش ارتقا دانش ایمپلنت ، هموارسازی عضویت افراد علاقمند در این سازمان و اطمینان از تعهد اعضاء به اهداف عالیه ICOI  است . 5 نفر از دانشمندان دندانپزشکی کشورمان در زمره این افراد تأثیر گذار هستند:

 1. آقای دکتر مجتبی سیدین
 2. آقای دکتر حسن شایسته
 3. آقای دکتر مرتضی نشاندار
 4. آقای دکتر کاوه سیدان
 5. آقای دکتر احمدحسن آهنگری
   

ICOI  دارای 65 Component Society و Affiliate Society   در سراسر دنیاست.

که از این طریق برنامه آموزشی خود را در اختیار تیم دندانپزشکی در اقصی نقاط جهان قرارمیدهد .

Component Society   یا نمایندگی مرکزی ICOI  به مرکزی گفته میشود که تمام یا اکثریت اعضای آن عضو ICOI  باشند . هم اکنون 8 کشور دنیای دارای نمایندگی رسمی و مرکزی ICOI  هستند که یکی از آنها به ایران تعلق دارد .

    Affiliate Society به مرکزی گفته می شود که تعداد کمی از اعضای آن دارای عضویت ICOI باشند.

 

رسالت ICOI

ICOI  بر آن است تا سطح دانش ایمپلنت جهانی را ارتقاء دهد. این سازمان از پروژه های پژوهشی در این حوزه حمایت می کند و آخرین دستاوردهای  علم و تکنولوژی در زمینه ایمپلنت را دراختیاراعضایش قرار میدهد .

آموزش مداوم و جامع در حوزه درمان ایمپلنت ، پیشبرد پژوهش، ارتقاء علم و هنر ایمپلنت دهانی و اعتلای سطح خدمات سلامت در جامعه از اهداف عالیه این سازمان است.

برای نیل به این مقصود ، ICOI با نهادهای متولی سلامت همکاری دارد وجهت ارتقاءهر چه بیشتر فعالیت ها ی علمی سازمان ، زمینه را برای مشارکت و هم افزایی بیش از پیش اعضا فراهم میکند .

عضویت در این نهاد آکادمیک جهانی به منزله اخذ گذر نامه جهت ورود به قلمرو دانش روز ایمپلنت است و ICOI تسهیلات ویژه ای را در اختیار اعضایش قرار می دهد که میتوان به وبینارهای رایگان ماهانه ، اشتراک مجله علمی ICOI  که در هر 2 ماه یکبار عرضه میشود و دسترسی آنلاین به بیش از 1300 مقاله علمی در حوزه ایمپلنت اشاره کرد .

همچنین ICOI  مجری دوره های آموزشی و برنامه های تحصیلات تکمیلی در زمینه ایمپلنت است . اعضا می توانند از این امکانات آموزشی بی نظیر بهره مند شوند و معتبرترین مدارک بین المللی را درحوزه ایمپلنت اخذ کنند که شامل فلوشیپ ،مسترشیپ و دیپلمات بورد است.

هدف اولیه ICOI  ارائه با کیفیت ترین خدمات درمانی به جامعه بوده است که این مهم با آموزش جهانی ایمپلنت در بالاترین سطح علمی و عملی به تمام اعضای این خانواده به دست آمده است .

با پیوستن به ICOI یک از اعضای این خانواده بزرگ جهانی باشید .